LVK Herlíkovice
Foto_001 Foto_002 Foto_003 Foto_004
thn_Foto_001.jpg thn_Foto_002.jpg thn_Foto_003.jpg thn_Foto_004.jpg
Foto_005 Foto_006 Foto_007 Foto_008
thn_Foto_005.jpg thn_Foto_006.jpg thn_Foto_007.jpg thn_Foto_008.jpg

            V pondělí ráno 15. 1. vyrazila od školy v Postupicích velká výprava autobusem do Helíkovic v Krkonoších. Na lyžařský výcvikový kurz se přihlásilo 21 dětí od 6. do 9. třídy a jeden loňský absolvent. Jako instruktor lyžování jel Pavel Kaška, instruktorka a zároveň vedoucí kurzu Michaela Šetková  a jako zdravotnice a dozor Lenka Belejová.

            Po příjezdu do Herlíkovic jsme se ubytovali v areálu Eden, kde se o nás velmi pečlivě staral pronajímatel pan Milan Škoda. Po obědě jsme vyšlapali na svah, kde jsme děti rozdělili do 2 družstev podle jejich lyžařských schopností. Poté jsme šli vyzkoušet běžky. Skupina „machrů“ s panem učitelem Kaškou vyjela lanovkou na Žalý a vrátila se až za tmy. Moje „sněženky“ trénovaly běžkování na parkovišti před hotelem. Když jsme se vydováděli na sněhu, následovala večeře a zábavný herní program.  Večerka byla po 22 hodině.

            Každé ráno po snídani jsme hodnotili uklizenost pokojů, oceňovali je obrázkem prasátka nebo sluníčka a bodovali jsme snahu udržovat pořádek. Po snídani vyjíždělo jedno družstvo na sjezdovky a druhé na běžky.  Prvním úkolem bylo naučit úplné začátečníky základům lyžování. To jsme trénovali na cvičném kopci nad ubytovnou. Když se nám to podařilo a základy oblouků všichni zvládli, vyrazili jsme vlekem na sjezdovku Bubákov. Nahoru jsme museli vyjet dvojkotvou a na Bubákově jsme využívali buď pomu nebo čtyř- sedačkovou lanovku. Po týdnu lyžování byli všichni schopní sjet svým tempem červenou sjezdovku a naučili se přepravovat na všech typech vleků.

            Na běžkách vyráželi „machři“ na delší túry, a to do Špindlerova Mlýna a po hřebenech ke Svatému Petru. My „sněženky“ jsme běhaly podél řeky Labe.

            Večer se děti vždy těšily na vymyšlený program. Soutěžily v oblékání, vytváření mumií z toaletního papíru, skákání v pytlích, skládání obrázků a samozřejmě byla i diskotéka, na kterou si každá třída měla připravit skupinový tanec.

            Na závěr kurzu jsme uspořádali závody ve slalomu, sjezdu, skocích na lyžích i běžkování. Rozdali jsme medaile a ocenili nejen kvality lyžování, ale i nejlepšího jedlíka a nejpečlivěji uklízený pokoj. V půl páté odpoledne jsme jeli z Herlíkovic domů. Do Postupic jsme dorazili v osm hodin. Rodiče si přijeli vyzvednout své milované dětičky, které byly plné dojmů a zážitků. Byli jsme rádi, že se na svazích nikomu nic nestalo. Všichni byli spokojení, ale i pořádně utahaní a to včetně pedagogického dozoru.

 Michaela Šetková