Jsem laskavec
Foto_01 Foto_02 Foto_03 Foto_04
thn_Foto_01.jpg thn_Foto_02.jpg thn_Foto_03.jpg thn_Foto_04.jpg
Foto_05 Foto_06 Foto_07 Foto_08
thn_Foto_05.jpg thn_Foto_06.jpg thn_Foto_07.jpg thn_Foto_08.jpg

Jsme laskavci

     Pokud jste to nevěděli, tak 13. listopad je v kalendáři zapsán jako Světový den laskavosti. Nadace Karla Janečka se rozhodla v souvislosti s tímto datem vyhlásit akci pro děti s názvem „Jsem laskavec“. Záštitu nad dnem si vzal známý youtuber Jirka Král. Dětské skupiny se mohly na stránkách akce registrovat a vybrat si oblast, ve které dobrý skutek vykonají. Naše devítka si vybrala akci pro seniory. Kontaktovali jsme postupický klub prostřednictvím paní Hany Čadkové. Děti vymyslely program, rozdělily se do skupin, pečlivě se připravily a pak už jsme jen čekali, kolik lidí se do školy dostaví.

     Před akcí panovala trochu nervozita, jestli někdo přijde, jestli je to, co děti připravily, bude zajímat, jestli si s nimi budou mít co povídat atd. V jednu hodinu se do vestibulu dostavilo 14 seniorů. Po rozdělení do skupin k dětem se akce rozjela a za chvíli bylo za dveřmi slyšet povídání a smích. A cože tedy senioři všechno za odpoledne zvládli? Seznámili se s interaktivní tabulí, s programy na procvičování českého jazyka, se sociálními sítěmi, se starými kronikami, knihami, ze kterých si členové mohli vzájemně číst, a v kuchyňce si připravili s dětmi závěrečné občerstvení. Každá skupina měla jeden tajný recept, podle kterého musela jídlo připravit. Vše klapalo jako na drátku, a tak jsme se sešli v půl třetí okolo prostřeného stolu. Deváťáci všem naservírovali kávu nebo čaj a všechno jsme společně snědli. Nakonec děti celou kuchyňku uklidily.

     Akce se líbila seniorům i dětem, a tak padl návrh si v budoucnu něco podobného zopakovat. Dětem patří velká pochvala za přípravu a chování během celé akce.